Na zielono

Dziesięć najbardziej inspirujących kont na Instagramie – Zero Waste, Eko, Minimalizm

Promują minimalizm, ekologiczny styl życia, zero waste i powrót do natury. Na ich instagramowych kontach znajdziecie sporo wiedzy, porad i recenzji produktów, które warto mieć w domu. I zdjęcia, mnóstwo zdjęć!

Niektóre śledzę już od lat, inne zachwyciły mnie dosłownie kilka tygodni temu. Wszystkie łączy jedno – jest mi z nimi bardzo po drodze. Poznajcie dziesięć mega inspirujących, rodzimych kont na Instagramie, a zero waste, ekologia i minimalizm nie będą miały już przed wami tajemnic. 

kasia_ograniczamsie

Kasia_ograniczamsie to konto prowadzone przez Kasię Wągrowską, kopalnię wiedzy o zero waste i autorkę bloga o tej samej nazwie. Kasia napisała również książkę „Życie zero waste”, która kilka lat temu zmieniła moje podejście do konsumpcji i znacznie wpłynęła na nasze gospodarstwo domowe. Kupujemy mniej, umiejętnie gospodarujemy tym, co mamy, prawie nie wyrzucamy i nie marnujemy. Kasia jest prawdziwą królową zero waste – ogranicza tak, jak tylko jest to możliwe – jeśli chcecie podjąć się tego wyzwania, to tylko z nią!

Blog: https://www.ograniczamsie.com/

Instagram: https://www.instagram.com/kasia_ograniczamsie/

rozsadny_minimalizm

Na to konto wpadłam kilka miesięcy temu i…przepadłam! To właśnie rozsadny_minimalizm zagonił mnie do grubszych porządków i podjęcia wyzwania „1000 rzeczy mniej w 2020”. W końcu zmobilizowałam się również do wielkiego sprzątania strychu, puściłam w świat książki, których już nie czytam, ubrania, w których już nie chodzę, a jestem dopiero na początku swojej drogi.

Blog: http://rozsadnyminimalizm.blogspot.com/

Instagram: https://www.instagram.com/rozsadny_minimalizm/

ekocentryczka

Ekocentryczka to smaczna wege szamka, piękne zdjęcia i sporo dobrych przepisów. Ja wracam na to konto po odrobinę dobrej energii, której Darii nie brakuje i obczaić Zośkę – koniecznie zobaczcie Zochę!

Blog: http://www.ekocentryczka.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/ekocentryczka/

greenprojectspl

Instagram to nie tylko fotki i kiedy chcę poczytać o tym, co w zielonej trawie piszczy, odpalam greenprojects.pl. Autorem bloga jest Janusz Mizerny – ekolog z zamiłowania i wykształcenia, od lat działający na rzecz zrównoważonego budownictwa i urbanistyki, ochrony klimatu i szerzenia zasad zero waste. To konto to spora dawka eko-wiedzy, której w gąszczu pseudo eko-newsów jest dziś jak na lekarstwo. Koniecznie odwiedźcie Janusza!

Blog: https://www.green-projects.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/greenprojectspl/

w_klimacie_zero_waste

#lesswaste, #wegetarianizm, #eco – tak autorka opisuje w skrócie swoje instagramowe konto i tym jest ono w istocie. Sielankowe zdjęcia, testy eko-kosmetyków, wege przepisy, zwierzaki, natura i to coś, co sprawia, że wracam do Żanety regularnie.

Instagram: https://www.instagram.com/w_klimacie_zero_waste/

zielonawsrodludzi

Zielonawsrodludzi jest mi szczególne bliska, może dlatego, że często sama tak się czuję. Wegetarianka, miłośniczka natury, zwolenniczka ekologii – również tej małej, opartej na codziennych wyborach – i autorka receptur na naturalne kosmetyki. Kiedyś wpadnę do niej na warsztaty kosmetyki naturalnej – koniecznie! 

Blog: https://www.zielonawsrodludzi.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/zielonawsrodludzi/

lessgo.pl 

Lessgo.pl to Ola i Bajka – dziewczyny, które połączyła miłość do less waste, ekologii, roślinnych przepisów i jogi. Lessgo jest więc o tym jak używać mniej, jak mądrze wybierać, jak gospodarować dobrami materialnymi i własnym czasem, by przestrzeń była tak czysta, jak głowa. Polecam!

Blog: http://lessgo.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/lessgo.pl/

nanowosmieci

Tutaj rządzi Julia. Julia pisze o ekologii i jakżeby inaczej – o śmieciach! I dobrze, że o nich pisze, bo kwestia segregacji odpadów wciąż budzi kontrowersje, rodzi pytania, a wniosek z tego smutny – Polacy nie umieją w śmieci… Julia jest również autorką książki „Nie śmieci” – jedynej takiej pozycji na rynku, której wprawdzie jeszcze nie czytałam, ale obiecuję zamówić ją sobie jeszcze dziś.

Blog: https://www.nanowosmieci.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/nanowosmieci/

ekoeksperymenty

Ekoeksperymenty to moje stosunkowo świeże odkrycie, ale jest tu wszystko, czego szukam na Instagramie. Dorota otwarcie dzieli się tutaj swoim życiem – smacznie gotuje, przekopuje grządki, uczy jak zrobić domowe mydło, piecze chleb i robi zakupy w ciucholandzie. Chciałabym poznać tę babkę 😉

Blog: http://ekoeksperymenty.blogspot.com/

Instagram: https://www.instagram.com/ekoeksperymenty/

areta

Aretę Szpurę zna każdy eko-świr. Kiedyś właścicielka najpopularniejszej polskiej marki streetwearowej, a dziś? Wielbicielka odzieży z drugiej ręki, fanka zero waste, pomysłodawczyni akcji „Tu pijesz bez słomki” i autorka książki „Jak uratować świat. Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”. U Arety jest prosto, konkretnie i na temat – ta dziewczyna wie, o czym mówi.

Zerknijcie też na konto siostry Arety, Ptasiej mamy – zdjęcia gołębi rozłożą was na łopatki 🙂

Blog o książce: https://jakuratowacswiat.pl/ 

Instagram: https://www.instagram.com/areta/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *