Na urodę

Neboa zasponsorowała morski kosz dla Bałtyku

Jedna z moich ulubionych marek kosmetycznych, pachnąca i chwytająca za serce NEBOA z żółwiem na przedzie wysłała mi taki oto komunikat. Dzielę się, bo marka godna (niedługo ukaże się recenzja szamponów i odżywek), a inicjatywa wspaniała. Kocham Bałtyk, nie widzę jego wad, więc i NEBOĘ musiałam ukochać 🙂

Morza i oceany toną w plastiku, a NEBOA wie, co z tym zrobić. Aby pomóc Morzu Bałtyckiemu, marka ufundowała właśnie w nowo otwartej Marinie na Wyspie Sobieszewskiej specjalistyczny kosz morski PortBin, przystosowany do zbierania śmieci bezpośrednio z wody. Został on zainstalowany przez Fundację MARE we współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu i będzie w stanie rocznie wyłowić z wody nawet 1 400 kg śmieci.

Neboa to polska marka kosmetyków do włosów, która  działa zgodnie z filozofią Respect The Nature, a dzięki produkcji opakowań z materiałów z recyklingu, w tym z plastiku odławianego z oceanów, przyczynia się do poprawy kondycji zbiorników wodnych. Los Morza Bałtyckiego jest dla niej szczególnie ważny, a instalacja kosza PortBin pozwoli efektywnie oczyszczać Bałtyk i w ten sposób chronić zamieszkujące w nim zwierzęta.

„Neboa wspiera działania, które w realny sposób są w stanie poprawić jakość środowiska i wpłynąć na kondycję mórz i oceanów. Opakowania naszych produktów są wykonane z plastiku wydobytego z oceanów. Już pierwsza partia kosmetyków Neboa pozwoliła na wydobycie i przetworzenie 15 ton odpadów. Wiemy jednak, że w wodzie wciąż jest ich ogrom, a ich ilość zwiększa się każdego dnia. Dlatego angażujemy się w inicjatywy mające na celu zmianę tego stanu. Takie kosze powinny znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie na naszym wybrzeżu, gdyż jest to efektywne rozwiązanie, które w mierzalny sposób poprawia jakość środowiska Bałtyku” – wyjaśnia Gabriela Karbowska, brand manager marki Neboa.  

PortBin to urządzenie zbierające pływające śmieci z powierzchni wody do kosza, które optymalnie  sprawdza się w portach i wolno pływających zbiornikach. Zasysa on pływające butelki i inne odpady, zanim rozpadną się na mikroplastik. Jest także w stanie oczyścić wodę z zanieczyszczeń płynnych, takich jak np. oleje. Narzędzie jest wyposażone w 30 litrowy kosz łatwy do opróżniania przez jedną osobę i posiada bardzo wysoką trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Zainstalowany na Wyspie Sobieszewskiej model  PortBin jest wykonany z tworzywa sztucznego PE-HD i nadaje się w 100% do recyklingu. Jest to trzeci kosz zainstalowany przez Fundację MARE w tym roku i szósty kosz na Bałtyku.

Brawo dla NEBOA, o taką miłość do Bałtyku… niewiele jeszcze zrobiłam, ale jestem na dobrej drodze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *